Licensed to Keene State College    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/8/2012 08:36 PM
                          vs. Keene State - 12/8/2012                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'B'                                    NT    4:09.49   11  
     1) Dasilva, Taylor A 19            2) Pimer, Diana M 19              
     3) Shea, Caitlyn E 19              4) Laliberte, Brianna L 18        
  2 Keene State-NE  'A'                                    NT    4:09.50    4  
     1) Rutigliano, Nicole R 20         2) Nickerson, Corrina A 18        
     3) Sestak, Madison C 18            4) Umbarger, Kaila J 21           
  3 Keene State-NE  'C'                                    NT    4:18.39    2  
     1) Plamondon, Kelcie R 18          2) Long, Amber J 18               
     3) Hall, Carolyn H 20              4) Houser, Alexis F 21            
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:23.59  
     1) Emmons, Rachel A 18             2) Shadwell, Alysia L 19          
     3) Trenholm, Erica L 19            4) Armater, Madeline R 19         
  5 Keene State-NE  'D'                                    NT    4:29.52  
     1) Day, Lindsey A 19               2) Cremin, Sheila A 20            
     3) Brady, Katherine L 18           4) Westwater, Alana N 18          
  6 Roger Williams University-NE  'A'                 4:17.18    4:36.48  
     1) Mone, Alexis J 19               2) Martel, Hailey L 18            
     3) Marrington, Melissa a 21        4) Grandonico, Kristen D 20       
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'A'                                    NT    3:38.67   11  
     1) Dunton, Randall S 20            2) Black, James V 21              
     3) Hyde, Jared R 20                4) Youngstrom, Gregory G 18       
  2 Keene State-NE  'B'                                    NT    3:42.73    4  
     1) Enders, Richard T 18            2) Tambascio, Tyler A 20          
     3) Oliveira, Daniel J 20           4) Krentsa, Andrew T 18           
  3 Roger Williams University-NE  'A'                 3:43.38    3:43.53    2  
     1) Jacques, Phillip N 21           2) Thurston, Eric D 20            
     3) Hancock, James A 21             4) Moran, Christian F 20          
  4 Keene State-NE  'C'                                    NT    3:53.22  
     1) Norris, James F 20              2) Marois, Marc C 21              
     3) Tyropolis, Zachary T 19         4) Quinn, Aidan J 19              
  5 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:00.54  
     1) Bourque, Isaac C 20             2) Russo, Stephen M 18            
     3) Spazzarini, Jason E 19          4) Schapp, Robert w 21            
  6 Keene State-NE  'D'                                    NT    4:05.88  
     1) Strothenke, Mark J 18           2) Burgos, Ryan A 18              
     3) Hausmann, Matthew J 18          4) Arnold, Brian C 18             
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Stephanie L       20 Keene St.-NE              NT   11:07.32    9  
  2 Long, Amber J             18 Keene St.-NE              NT   11:10.44    4  
  3 Stewart, Rebecca T        18 Keene St.-NE              NT   11:25.93    3  
  4 Mercurio, Alana N         19 RWU-NE                    NT   12:01.46    2  
  5 Cremin, Sheila A          20 Keene St.-NE              NT   12:13.36    1  
  6 McGuire, Jessica M        20 RWU-NE              11:57.33   12:20.79  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R           20 Keene St.-NE              NT    9:23.28    9  
  2 Ahlberg, Matthew A        18 Keene St.-NE              NT   10:25.34    4  
  3 Ragan, Timothy J          21 RWU-NE              10:07.12   10:28.27    3  
  4 Kelly, Austin B           21 RWU-NE              10:29.21   10:42.51    2  
  5 Marois, Marc C            21 Keene St.-NE              NT   10:42.80    1  
  6 Burgos, Ryan A            18 Keene St.-NE              NT   10:46.54  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trodden, Julie M          19 Keene St.-NE              NT    1:58.97    9  
  2 French, Jennifer J        18 Keene St.-NE              NT    2:01.35    4  
  3 Niman, Stephanie M        19 RWU-NE               2:00.37    2:04.91    3  
  4 Dasilva, Taylor A         19 Keene St.-NE              NT    2:05.12    2  
  5 Carlson, Erin L           20 RWU-NE               2:08.80    2:11.40    1  
  6 Armater, Madeline R       19 RWU-NE               2:11.94    2:11.97  
  7 Fitzhenry, Emma C         20 Keene St.-NE              NT    2:14.27  
  8 Panzarino, Elizabeth A    19 RWU-NE                    NT    2:24.80  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogg, Cole A              18 Keene St.-NE              NT    1:47.25    9  
  2 Harris, Austin N          22 Keene St.-NE              NT    1:47.34    4  
  3 Black, James V            21 Keene St.-NE              NT    1:49.62    3  
  4 Krentsa, Andrew T         18 Keene St.-NE              NT    1:50.40    2  
  5 Wallace, Ryne L           18 RWU-NE               1:52.42    1:54.31    1  
  6 Lehman, Brandon A         20 RWU-NE               1:58.09    1:56.17  
  7 Schapp, Robert w          21 RWU-NE               1:52.25    1:56.25  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laliberte, Brianna L      18 Keene St.-NE              NT    1:02.76    9  
  2 Rutigliano, Nicole R      20 Keene St.-NE              NT    1:03.88    4  
  3 Murray, Stephanie L       20 Keene St.-NE              NT    1:03.89    3  
  4 Day, Lindsey A            19 Keene St.-NE              NT    1:04.59    2  
  5 Mone, Alexis J            19 RWU-NE               1:06.07    1:10.65    1  
  6 Emmons, Rachel A          18 RWU-NE               1:08.04    1:12.15  
  7 Sullivan, Margaret s      20 RWU-NE               1:11.03    1:13.56  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunton, Randall S         20 Keene St.-NE              NT      54.16    9  
  2 Jacques, Phillip N        21 RWU-NE                 52.46      54.37    4  
  3 Enders, Richard T         18 Keene St.-NE              NT      54.75    3  
  4 Hyde, Jared R             20 Keene St.-NE              NT      55.83    2  
  5 Norris, James F           20 Keene St.-NE              NT      57.47    1  
  6 Bourque, Isaac C          20 RWU-NE                 59.33    1:02.99  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana M            19 Keene St.-NE              NT    1:08.98    9  
  2 Nickerson, Corrina A      18 Keene St.-NE              NT    1:09.20    4  
  3 Long, Amber J             18 Keene St.-NE              NT    1:11.58    3  
  4 Grandonico, Kristen D     20 RWU-NE               1:09.61    1:11.82    2  
  5 Beardsworth, Heather P    20 RWU-NE               1:08.94    1:12.21    1  
  6 Martel, Hailey L          18 RWU-NE               1:08.72    1:12.82  
  7 Sestak, Madison C         18 Keene St.-NE              NT    1:15.71  
  8 Shadwell, Alysia L        19 RWU-NE               1:15.51    1:17.17  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurston, Eric D          20 RWU-NE               1:01.37    1:03.31    9  
  2 Tambascio, Tyler A        20 Keene St.-NE              NT    1:03.61    4  
  3 Marois, Marc C            21 Keene St.-NE              NT    1:06.11    3  
  4 Russo, Stephen M          18 RWU-NE               1:06.56    1:09.54    2  
  5 Burgos, Ryan A            18 Keene St.-NE              NT    1:11.13    1  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Caitlyn E           19 Keene St.-NE              NT    2:15.41    9  
  2 Hall, Carolyn H           20 Keene St.-NE              NT    2:24.08    4  
  3 Brady, Katherine L        18 Keene St.-NE              NT    2:24.91    3  
  4 Mercurio, Alana N         19 RWU-NE               2:14.66    2:26.95    2  
  5 Trenholm, Erica L         19 RWU-NE               2:24.06    2:29.82    1  
  6 Mone, Alexis J            19 RWU-NE                    NT    2:35.42  
  7 Fitzhenry, Emma C         20 Keene St.-NE              NT    2:39.58  
  8 Dewitt, Andrea M          21 RWU-NE               2:45.76    3:06.94  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogg, Cole A              18 Keene St.-NE              NT    1:59.07    9  
  2 Oliveira, Daniel J        20 Keene St.-NE              NT    2:02.81    4  
  3 Tyropolis, Zachary T      19 Keene St.-NE              NT    2:07.34    3  
  4 Spazzarini, Jason E       19 RWU-NE               2:01.35    2:07.54    2  
  5 Hancock, James A          21 RWU-NE               2:03.56    2:10.43    1  
  6 Collis, James D           19 Keene St.-NE              NT    2:22.40  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Umbarger, Kaila J         21 Keene St.-NE              NT      24.52    9  
  2 Bartlett, Alison N        18 Keene St.-NE              NT      25.46    4  
  3 Grandonico, Kristen D     20 RWU-NE                 25.30      26.07    3  
  4 Houser, Alexis F          21 Keene St.-NE              NT      26.50    2  
  5 Westwater, Alana N        18 Keene St.-NE              NT      26.59    1  
  6 Carlson, Erin L           20 RWU-NE                 26.75      26.91  
  7 Marrington, Melissa a     21 RWU-NE                 26.37      27.23  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jared R             20 Keene St.-NE              NT      21.91    9  
  2 Youngstrom, Gregory G     18 Keene St.-NE              NT      21.99    4  
  3 Black, James V            21 Keene St.-NE              NT      22.23    3  
  4 Moran, Christian F        20 RWU-NE                 22.58      22.91    2  
  5 Quinn, Aidan J            19 Keene St.-NE              NT      24.29    1  
  6 Schapp, Robert w          21 RWU-NE                 23.47      24.63  
  7 Walker, Devon T           18 RWU-NE                 23.97      25.05  
  8 Brookes, Joseph R         20 RWU-NE                 26.19      27.47  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Konkol, Jessica              RWU-NE                    NP     236.80    9  
  2 Folsom, Laura             22 RWU-NE                    NP     228.75    4  
  3 West, Jayleene               RWU-NE                    NP     194.85    3  
  4 Gilmore, Kelly               KSC                       NP     187.55    2  
  5 Kordona, Kristie             RWU-NE                    NP     170.40    1  
  6 Summers, Shannon             KSC                       NP     168.45  
  7 Dezieck, Kenzi               RWU-NE                    NP     147.30  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tuller, Josh                 KSC                       NP     236.05    9  
  2 Stanley, Adam             21 RWU-NE                    NP     230.20    4  
  3 Ambrosino, Jeremy            RWU-NE                    NP     124.45    3  
  4 Enders, Rich                 KSC                       NP     123.20    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Umbarger, Kaila J         21 Keene St.-NE              NT      54.88    9  
  2 Bartlett, Alison N        18 Keene St.-NE              NT      56.79    4  
  3 Dasilva, Taylor A         19 Keene St.-NE              NT      57.10    3  
  4 Niman, Stephanie M        19 RWU-NE                 55.75      57.87    2  
  5 Westwater, Alana N        18 Keene St.-NE              NT      58.68    1  
  6 Carlson, Erin L           20 RWU-NE                 58.91      59.01  
  7 Armater, Madeline R       19 RWU-NE               1:01.53    1:00.47  
  8 Panzarino, Elizabeth A    19 RWU-NE               1:04.26    1:06.33  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Austin N          22 Keene St.-NE              NT      47.98    9  
  2 Black, James V            21 Keene St.-NE              NT      48.82    4  
  3 Youngstrom, Gregory G     18 Keene St.-NE              NT      49.07    3  
  4 Moran, Christian F        20 RWU-NE                 48.83      49.83    2  
  5 Krentsa, Andrew T         18 Keene St.-NE              NT      50.59    1  
  6 Lehman, Brandon A         20 RWU-NE                 53.22      51.88  
  7 Wallace, Ryne L           18 RWU-NE                 52.71      53.52  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laliberte, Brianna L      18 Keene St.-NE              NT    2:17.85    9  
  2 Rutigliano, Nicole R      20 Keene St.-NE              NT    2:18.08    4  
  3 Plamondon, Kelcie R       18 Keene St.-NE              NT    2:20.46    3  
  4 Trodden, Julie M          19 Keene St.-NE              NT    2:20.77    2  
  5 Mone, Alexis J            19 RWU-NE               2:20.73    2:30.36    1  
  6 Emmons, Rachel A          18 RWU-NE               2:26.70    2:32.32  
  7 Sullivan, Margaret s      20 RWU-NE               2:30.30    2:33.77  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R           20 Keene St.-NE              NT    1:56.97    9  
  2 Enders, Richard T         18 Keene St.-NE              NT    1:58.60    4  
  3 Jacques, Phillip N        21 RWU-NE               1:54.66    1:58.90    3  
  4 Norris, James F           20 Keene St.-NE              NT    2:04.38    2  
  5 Kelly, Austin B           21 RWU-NE               2:05.64    2:12.31    1  
  6 Strothenke, Mark J        18 Keene St.-NE              NT    2:13.88  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana M            19 Keene St.-NE              NT    2:29.09    9  
  2 Nickerson, Corrina A      18 Keene St.-NE              NT    2:30.07    4  
  3 Long, Amber J             18 Keene St.-NE              NT    2:33.39    3  
  4 Beardsworth, Heather P    20 RWU-NE               2:33.19    2:38.42    2  
  5 Martel, Hailey L          18 RWU-NE               2:32.29    2:39.56    1  
  6 Shadwell, Alysia L        19 RWU-NE               2:43.41    2:47.71  
  7 Tchobanova, Joanna I      21 RWU-NE               2:41.35    2:48.62  
  8 Cremin, Sheila A          20 Keene St.-NE              NT    2:54.33  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marois, Marc C            21 Keene St.-NE              NT    2:19.61    9  
  2 Dunton, Randall S         20 Keene St.-NE              NT    2:20.61    4  
  3 Thurston, Eric D          20 RWU-NE               2:18.27    2:21.22    3  
  4 Tambascio, Tyler A        20 Keene St.-NE              NT    2:23.47    2  
  5 Russo, Stephen M          18 RWU-NE                    NT    2:32.45    1  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 French, Jennifer J        18 Keene St.-NE              NT    5:24.83    9  
  2 Murray, Stephanie L       20 Keene St.-NE              NT    5:25.93    4  
  3 Stewart, Rebecca T        18 Keene St.-NE              NT    5:32.82    3  
  4 Niman, Stephanie M        19 RWU-NE               5:25.44    5:37.69    2  
  5 Hall, Carolyn H           20 Keene St.-NE              NT    5:42.93    1  
  6 McGuire, Jessica M        20 RWU-NE               5:54.84    6:04.02  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R           20 Keene St.-NE              NT    4:40.81    9  
  2 Ragan, Timothy J          21 RWU-NE               4:55.48    5:02.85    4  
  3 Ahlberg, Matthew A        18 Keene St.-NE              NT    5:10.70    3  
  4 Burgos, Ryan A            18 Keene St.-NE              NT    5:13.30    2  
  5 Wallace, Ryne L           18 RWU-NE               5:06.56    5:17.66    1  
  6 Kelly, Austin B           21 RWU-NE               5:05.53    5:18.39  
  7 Collis, James D           19 Keene St.-NE              NT    5:33.64  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Caitlyn E           19 Keene St.-NE              NT    1:01.55    9  
  2 Houser, Alexis F          21 Keene St.-NE              NT    1:02.81    4  
  3 Marrington, Melissa a     21 RWU-NE               1:01.48    1:03.16    3  
  4 Brady, Katherine L        18 Keene St.-NE              NT    1:05.31    2  
  5 Sestak, Madison C         18 Keene St.-NE              NT    1:06.46    1  
  6 Mercurio, Alana N         19 RWU-NE               1:02.67    1:06.48  
  7 Trenholm, Erica L         19 RWU-NE               1:06.27    1:07.92  
  8 Tchobanova, Joanna I      21 RWU-NE               1:07.09    1:10.46  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliveira, Daniel J        20 Keene St.-NE              NT      54.76    9  
  2 Tyropolis, Zachary T      19 Keene St.-NE              NT      55.75    4  
  3 Spazzarini, Jason E       19 RWU-NE                 55.54      56.81    3  
  4 Hancock, James A          21 RWU-NE                 54.82      57.06    2  
  5 Arnold, Brian C           18 Keene St.-NE              NT    1:00.03    1  
  6 Quinn, Aidan J            19 Keene St.-NE              NT    1:01.15  
  7 De Lassus, Raphael M      21 RWU-NE               1:02.90    1:03.67  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Folsom, Laura             22 RWU-NE                    NP     197.95    9  
  2 Gilmore, Kelly               KSC                       NP     193.60    4  
  3 Konkol, Jessica              RWU-NE                    NP     181.60    3  
  4 West, Jayleene               RWU-NE                    NP     177.80    2  
  5 Summers, Shannon             KSC                       NP     169.80    1  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanley, Adam             21 RWU-NE                    NP     234.15    9  
  2 Tuller, Josh                 KSC                       NP     226.05    4  
 
Event 29  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana M            19 Keene St.-NE              NT    1:03.41    9  
  2 Houser, Alexis F          21 Keene St.-NE              NT    1:04.36    4  
  3 Day, Lindsey A            19 Keene St.-NE              NT    1:05.09    3  
  4 Grandonico, Kristen D     20 RWU-NE                    NT    1:06.85    2  
  5 Beardsworth, Heather P    20 RWU-NE                    NT    1:07.74    1  
  6 Plamondon, Kelcie R       18 Keene St.-NE              NT    1:09.48  
  7 Martel, Hailey L          18 RWU-NE                    NT    1:09.60  
  8 Tchobanova, Joanna I      21 RWU-NE               1:09.59    1:10.21  
 
Event 30  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jared R             20 Keene St.-NE              NT      54.72    9  
  2 Dunton, Randall S         20 Keene St.-NE              NT      56.24    4  
  3 Hogg, Cole A              18 Keene St.-NE              NT      56.54    3  
  4 Jacques, Phillip N        21 RWU-NE                 57.52      56.67    2  
  5 Bourque, Isaac C          20 RWU-NE                    NT      58.83    1  
  6 Hancock, James A          21 RWU-NE                    NT    1:01.57  
  7 Tambascio, Tyler A        20 Keene St.-NE              NT    1:01.60  
  8 Lehman, Brandon A         20 RWU-NE                    NT    1:02.10  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'A'                                    NT    3:43.04   11  
     1) Trodden, Julie M 19             2) Murray, Stephanie L 20         
     3) Laliberte, Brianna L 18         4) Umbarger, Kaila J 21           
  2 Keene State-NE  'B'                                    NT    3:47.56    4  
     1) Dasilva, Taylor A 19            2) Shea, Caitlyn E 19             
     3) French, Jennifer J 18           4) Bartlett, Alison N 18          
  3 Keene State-NE  'C'                                    NT    3:58.65    2  
     1) Westwater, Alana N 18           2) Day, Lindsey A 19              
     3) Hall, Carolyn H 20              4) Stewart, Rebecca T 18          
  4 Roger Williams University-NE  'A'                 3:54.84    4:00.36  
     1) Niman, Stephanie M 19           2) Marrington, Melissa a 21       
     3) Mercurio, Alana N 19            4) Carlson, Erin L 20             
  5 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:08.92  
     1) Armater, Madeline R 19          2) Shadwell, Alysia L 19          
     3) Trenholm, Erica L 19            4) Beardsworth, Heather P 20      
  6 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    4:27.70  
     1) Emmons, Rachel A 18             2) McGuire, Jessica M 20          
     3) Sullivan, Margaret s 20         4) Tchobanova, Joanna I 21        
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'A'                                    NT    3:17.11   11  
     1) Youngstrom, Gregory G 18        2) Ledwith, Drew R 20             
     3) Krentsa, Andrew T 18            4) Harris, Austin N 22            
  2 Roger Williams University-NE  'A'                 3:18.02    3:23.87    4  
     1) Ragan, Timothy J 21             2) Schapp, Robert w 21            
     3) Bourque, Isaac C 20             4) Moran, Christian F 20          
  3 Keene State-NE  'B'                                    NT    3:31.04    2  
     1) Oliveira, Daniel J 20           2) Arnold, Brian C 18             
     3) Quinn, Aidan J 19               4) Hogg, Cole A 18                
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    3:35.02  
     1) Wallace, Ryne L 18              2) Walker, Devon T 18             
     3) Spazzarini, Jason E 19          4) Lehman, Brandon A 20           
  5 Keene State-NE  'C'                                    NT    3:37.71  
     1) Strothenke, Mark J 18           2) Norris, James F 20             
     3) Hausmann, Matthew J 18          4) Collis, James D 19             
  6 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    3:46.33  
     1) Kelly, Austin B 21              2) De Lassus, Raphael M 21        
     3) Brookes, Joseph R 20            4) Russo, Stephen M 18