Licensed to Keene State College    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/19/2013 06:52 PM
             Bentley University vs Keene State College - 1/19/2013             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:56.22    1:53.79   11  
     1) Lewis, Caroline P JR            2) Hodsdon, Jessica N SR          
     3) Drogosz, Monika SR              4) Hellstern, Danielle K SO       
                  30.16     1:01.18 (31.02)     1:28.51 (27.33)     1:53.79 (25.28)
  2 Keene State-NE  'A'                               1:47.96    1:54.23    4  
     1) Laliberte, Brianna L FR         2) Nickerson, Corrina A FR        
     3) Houser, Lexi F JR               4) Bartlett, Alison N FR          
                  29.45     1:01.69 (32.24)     1:29.31 (27.62)     1:54.23 (24.92)
  3 Keene State-NE  'C'                                    NT    1:57.86    2  
     1) Murray, Stephanie L JR          2) Day, Lindsey A SO              
     3) Pimer, Diana M SO               4) Westwater, Alana N FR          
                  29.76     1:04.43 (34.67)     1:32.07 (27.64)     1:57.86 (25.79)
  4 Keene State-NE  'B'                                    NT   x1:58.06  
     1) Rutigliano, Nicole R JR         2) Sestak, Madison C FR           
     3) Shea, Caity E SO                4) Dasilva, Taylor A SO           
                  30.26     1:03.69 (33.43)     1:31.83 (28.14)     1:58.06 (26.23)
  5 Keene State-NE  'D'                                    NT   x2:05.05  
     1) Plamondon, Kelcie R FR          2) Cremin, Sheila A JR            
     3) Gallugi, Liv C FR               4) Hall, Carolyn H SO             
                  32.09     1:08.26 (36.17)     1:37.45 (29.19)     2:05.05 (27.60)
  6 Bentley University-NE  'C'                             NT    2:06.08  
     1) Leahy, Andrea M SR              2) Caher, Erin M JR               
     3) Culkin, Kelly L FR              4) Simoneau, Kaitlyn R SO         
                  31.37     1:09.70 (38.33)     1:39.30 (29.60)     2:06.08 (26.78)
 -- Bentley University-NE  'B'                        1:58.25   X2:00.04  
     1) Dooley, Taryn A SR              2) Exley, Heather K JR            
     3) Clauss, Melissa H FR            4) Goodwin, Lindsey A FR          
                  30.76     1:04.35 (33.59)     1:33.36 (29.01)     2:00.04 (26.68)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'B'                                    NT    1:39.45   11  
     1) Dunton, Randy S SO              2) Hyde, Jared R JR               
     3) Quinn, Aidan J FR               4) Youngstrom, Gregory G FR       
                  25.85       53.63 (27.78)     1:18.28 (24.65)     1:39.45 (21.17)
  2 Keene State-NE  'A'                               1:35.80    1:39.46    4  
     1) Enders, Rich T FR               2) Black, James V JR              
     3) Hogg, Cole A FR                 4) Harris, Austin N SR            
                  25.82       53.83 (28.01)     1:17.96 (24.13)     1:39.46 (21.50)
  3 Bentley University-NE  'A'                        1:44.43    1:42.42    2  
     1) Connolly, Tim P FR              2) Mulvey-Hudson, Connor L SO     
     3) Belanger, Peter B JR            4) Sylvia, Steven T JR            
                  26.51       55.36 (28.85)     1:19.93 (24.57)     1:42.42 (22.49)
  4 Keene State-NE  'C'                                    NT   x1:45.62  
     1) Norris, Jimmy F JR              2) Tambascio, Tyler A JR          
     3) Hausmann, Matthew FR            4) Krentsa, Drew T FR             
                  27.79       57.33 (29.54)     1:23.84 (26.51)     1:45.62 (21.78)
  5 Bentley University-NE  'B'                        1:45.91    1:45.64  
     1) Woods, Chris K JR               2) Cornelius, Janco SO            
     3) Liulakis, Alex M FR             4) Mason, Luke SO                 
                  28.31       57.09 (28.78)     1:22.51 (25.42)     1:45.64 (23.13)
  6 Bentley University-NE  'C'                             NT   x1:53.19  
     1) Karl, Owen M FR                 2) Gilpin, Ryan P FR              
     3) Langin, Andrew P SO             4) Toselli, Nick A FR             
                  28.93     1:02.87 (33.94)     1:29.72 (26.85)     1:53.19 (23.47)
  7 Bentley University-NE  'D'                             NT   x2:03.72  
     1) Movsesian, Eric FR              2) Fellingham, Peter J SO         
     3) Shanahan, Ryan T SO             4) Grady, Kyle T SO               
                  32.72     1:10.23 (37.51)     1:38.35 (28.12)     2:03.72 (25.37)
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trodden, Julie M          SO Keene St.-NE        17:38.93   18:01.61    9  
                  30.72     1:04.06 (33.34)     1:38.04 (33.98)     2:12.38 (34.34)
        2:45.86 (33.48)     3:19.25 (33.39)     3:52.59 (33.34)     4:25.92 (33.33)
        4:59.27 (33.35)     5:33.06 (33.79)     6:06.00 (32.94)     6:39.03 (33.03)
        7:11.81 (32.78)     7:44.62 (32.81)     8:17.73 (33.11)     8:50.84 (33.11)
        9:23.77 (32.93)     9:56.83 (33.06)    10:29.63 (32.80)    11:02.55 (32.92)
       11:35.11 (32.56)    12:07.53 (32.42)    12:40.04 (32.51)    13:12.43 (32.39)
       13:44.82 (32.39)    14:17.22 (32.40)    14:49.64 (32.42)    15:22.15 (32.51)
       15:54.68 (32.53)    16:27.09 (32.41)    16:58.98 (31.89)    17:30.88 (31.90)
       18:01.61 (30.73)
  2 Stewart, Becca T          FR Keene St.-NE              NT   19:02.34    4  
                  32.25     1:07.60 (35.35)     1:43.34 (35.74)     2:19.06 (35.72)
        2:54.14 (35.08)     3:29.39 (35.25)     4:04.88 (35.49)     4:40.08 (35.20)
        5:15.60 (35.52)     5:50.85 (35.25)     6:25.64 (34.79)     7:00.32 (34.68)
        7:34.90 (34.58)     8:10.01 (35.11)     8:44.61 (34.60)     9:19.29 (34.68)
        9:54.17 (34.88)    10:28.74 (34.57)    11:03.53 (34.79)    11:38.49 (34.96)
       12:13.04 (34.55)    12:47.53 (34.49)    13:22.32 (34.79)    13:56.29 (33.97)
       14:30.56 (34.27)    15:04.70 (34.14)    15:39.26 (34.56)    16:13.29 (34.03)
       16:48.10 (34.81)    17:22.22 (34.12)    17:56.64 (34.42)    18:30.61 (33.97)
       19:02.34 (31.73)
  3 Suda, Amelia M            JR Bentley-NE                NT   20:16.87    3  
                  32.77     1:08.13 (35.36)     1:44.56 (36.43)     2:20.96 (36.40)
        2:58.30 (37.34)     3:35.25 (36.95)     4:11.95 (36.70)     4:48.95 (37.00)
        5:25.91 (36.96)     6:03.00 (37.09)     6:40.14 (37.14)     7:17.29 (37.15)
        7:54.52 (37.23)     8:31.43 (36.91)     9:08.37 (36.94)     9:45.48 (37.11)
       10:22.93 (37.45)    10:59.95 (37.02)    11:37.25 (37.30)    12:14.48 (37.23)
       12:51.83 (37.35)    13:29.04 (37.21)    14:06.61 (37.57)    14:43.81 (37.20)
       15:20.96 (37.15)    15:58.50 (37.54)    16:35.93 (37.43)    17:13.04 (37.11)
       17:50.20 (37.16)    18:27.24 (37.04)    19:05.37 (38.13)    19:42.99 (37.62)
       20:16.87 (33.88)
  4 Devoe, Ally T             JR Bentley-NE                NT   20:56.92    2  
                  32.59     1:08.64 (36.05)     1:45.20 (36.56)     2:22.55 (37.35)
        3:00.12 (37.57)     3:37.91 (37.79)     4:15.47 (37.56)     4:53.36 (37.89)
        5:31.67 (38.31)     6:09.43 (37.76)     6:47.93 (38.50)     7:26.13 (38.20)
        8:03.71 (37.58)     8:42.24 (38.53)     9:20.51 (38.27)     9:59.00 (38.49)
       10:37.79 (38.79)    11:17.00 (39.21)    11:55.63 (38.63)    12:34.76 (39.13)
       13:13.91 (39.15)    13:52.68 (38.77)    14:31.43 (38.75)    15:09.82 (38.39)
       15:48.93 (39.11)    16:28.04 (39.11)    17:07.08 (39.04)    17:46.05 (38.97)
       18:24.81 (38.76)    19:03.16 (38.35)    19:41.47 (38.31)    20:19.76 (38.29)
       20:56.92 (37.16)
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R           JR Keene St.-NE        15:28.56   15:48.31    9  
                  26.49       55.42 (28.93)     1:24.31 (28.89)     1:53.54 (29.23)
        2:22.64 (29.10)     2:51.87 (29.23)     3:21.12 (29.25)     3:50.42 (29.30)
        4:19.52 (29.10)     4:48.74 (29.22)     5:17.61 (28.87)     5:46.65 (29.04)
        6:15.56 (28.91)     6:44.63 (29.07)     7:13.36 (28.73)     7:42.20 (28.84)
        8:11.20 (29.00)     8:39.86 (28.66)     9:08.52 (28.66)     9:37.29 (28.77)
       10:06.15 (28.86)    10:34.88 (28.73)    11:03.48 (28.60)    11:32.07 (28.59)
       12:00.54 (28.47)    12:29.13 (28.59)    12:57.62 (28.49)    13:26.20 (28.58)
       13:54.86 (28.66)    14:23.38 (28.52)    14:51.97 (28.59)    15:20.44 (28.47)
       15:48.31 (27.87)
  2 Resman, Shahar            FR Keene St.-NE              NT   16:31.62    4  
                  27.41       57.02 (29.61)     1:26.92 (29.90)     1:56.81 (29.89)
        2:26.92 (30.11)     2:57.15 (30.23)     3:27.50 (30.35)     3:57.65 (30.15)
        4:28.30 (30.65)     4:58.90 (30.60)     5:29.30 (30.40)     5:59.75 (30.45)
        6:29.97 (30.22)     7:00.38 (30.41)     7:30.48 (30.10)     8:00.67 (30.19)
        8:30.74 (30.07)     9:00.78 (30.04)     9:31.07 (30.29)    10:01.35 (30.28)
       10:31.60 (30.25)    11:01.77 (30.17)    11:31.75 (29.98)    12:01.93 (30.18)
       12:32.24 (30.31)    13:02.49 (30.25)    13:32.97 (30.48)    14:03.39 (30.42)
       14:33.50 (30.11)    15:03.59 (30.09)    15:33.48 (29.89)    16:02.99 (29.51)
       16:31.62 (28.63)
  3 Diefenbach, Kevin D       FR Bentley-NE                NT   18:04.26    3  
                  28.53     1:00.46 (31.93)     1:33.28 (32.82)     2:05.90 (32.62)
        2:38.38 (32.48)     3:11.13 (32.75)     3:44.08 (32.95)     4:16.58 (32.50)
        4:49.34 (32.76)     5:22.30 (32.96)     5:55.84 (33.54)     6:28.40 (32.56)
        7:01.75 (33.35)     7:35.03 (33.28)     8:08.30 (33.27)     8:41.82 (33.52)
        9:15.41 (33.59)     9:48.45 (33.04)    10:22.08 (33.63)    10:55.62 (33.54)
       11:28.87 (33.25)    12:02.13 (33.26)    12:35.30 (33.17)    13:08.42 (33.12)
       13:41.51 (33.09)    14:14.32 (32.81)    14:47.39 (33.07)    15:20.43 (33.04)
       15:54.05 (33.62)    16:27.66 (33.61)    17:00.54 (32.88)    17:32.94 (32.40)
       18:04.26 (31.32)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 French, Jenny J           FR Keene St.-NE         1:58.39    2:00.32    9  
                  27.94       58.23 (30.29)     1:29.65 (31.42)     2:00.32 (30.67)
  2 Murray, Stephanie L       JR Keene St.-NE         1:58.91    2:00.46    4  
                  28.14       58.74 (30.60)     1:29.91 (31.17)     2:00.46 (30.55)
  3 Edwards, Nadine K         SO Bentley-NE           2:01.52    2:01.34    3  
                  28.74       59.62 (30.88)     1:30.86 (31.24)     2:01.34 (30.48)
  4 Dasilva, Taylor A         SO Keene St.-NE         2:05.12    2:04.74    2  
                  28.55     1:00.14 (31.59)     1:32.51 (32.37)     2:04.74 (32.23)
  5 Culkin, Kelly L           FR Bentley-NE           2:08.25    2:07.64    1  
                  29.83     1:01.35 (31.52)     1:34.35 (33.00)     2:07.64 (33.29)
  6 Mazza, Kelly A            SR Bentley-NE           2:07.97    2:07.96  
                  29.25     1:01.11 (31.86)     1:33.89 (32.78)     2:07.96 (34.07)
  7 Phelps, Rose K            JR Bentley-NE           2:18.99   x2:30.13  
                  31.73     1:06.85 (35.12)     1:43.33 (36.48)     2:30.13 (46.80)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R           JR Keene St.-NE         1:41.35    1:44.94    9  
                  24.61       51.29 (26.68)     1:18.39 (27.10)     1:44.94 (26.55)
  2 Krentsa, Drew T           FR Keene St.-NE         1:48.45    1:49.40    4  
                  24.64       52.24 (27.60)     1:20.64 (28.40)     1:49.40 (28.76)
  3 Resman, Shahar            FR Keene St.-NE              NT    1:50.18    3  
                  26.37       54.00 (27.63)     1:22.36 (28.36)     1:50.18 (27.82)
  4 Champagne, Tyler S        SR Bentley-NE           1:51.46    1:51.38    2  
                  25.78       54.32 (28.54)     1:23.09 (28.77)     1:51.38 (28.29)
  5 Karl, Owen M              FR Bentley-NE           1:53.65    1:52.68    1  
                  26.23       54.55 (28.32)     1:23.72 (29.17)     1:52.68 (28.96)
  6 Liulakis, Alex M          FR Bentley-NE           1:54.31    1:56.96  
                  26.78       56.45 (29.67)     1:27.13 (30.68)     1:56.96 (29.83)
  7 Mason, Luke               SO Bentley-NE           1:55.28   x1:57.67  
                  26.68       56.83 (30.15)     1:27.52 (30.69)     1:57.67 (30.15)
  8 Collis, Jimmy D           FR Keene St.-NE         2:02.64   x2:01.66  
                  28.00       58.50 (30.50)     1:30.31 (31.81)     2:01.66 (31.35)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laliberte, Brianna L      FR Keene St.-NE         1:01.18    1:02.77    9  
                  30.14     1:02.77 (32.63)                                        
  2 Rutigliano, Nicole R      JR Keene St.-NE         1:00.86    1:04.09    4  
                  31.33     1:04.09 (32.76)                                        
  3 Lewis, Caroline P         JR Bentley-NE           1:02.49    1:05.09    3  
                  31.56     1:05.09 (33.53)                                        
  4 Dooley, Taryn A           SR Bentley-NE           1:05.34    1:05.43    2  
                  31.87     1:05.43 (33.56)                                        
  5 Westwater, Alana N        FR Keene St.-NE         1:03.46    1:06.11    1  
                  32.06     1:06.11 (34.05)                                        
  6 Plamondon, Kelcie R       FR Keene St.-NE         1:02.22   x1:06.69  
                  32.64     1:06.69 (34.05)                                        
  7 Leahy, Andrea M           SR Bentley-NE           1:07.10    1:06.95  
                  32.24     1:06.95 (34.71)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enders, Rich T            FR Keene St.-NE           54.52      56.40    9  
                  28.16       56.40 (28.24)                                        
  2 Strothenke, Mark J        FR Keene St.-NE           57.75      56.53    4  
                  27.24       56.53 (29.29)                                        
  3 Connolly, Tim P           FR Bentley-NE             56.21      57.29    3  
                  28.01       57.29 (29.28)                                        
  4 Norris, Jimmy F           JR Keene St.-NE           56.44      57.88    2  
                  27.97       57.88 (29.91)                                        
  5 Woods, Chris K            JR Bentley-NE           1:00.01      59.94    1  
                  29.60       59.94 (30.34)                                        
  6 Hausmann, Matthew         FR Keene St.-NE         1:00.42   x1:00.57  
                  30.02     1:00.57 (30.55)                                        
  7 Demeule, Ben W            SR Bentley-NE           1:02.95    1:04.22  
                  30.44     1:04.22 (33.78)                                        
  8 Amoroso, Cam P            SO Bentley-NE           1:03.79   x1:06.40  
                  32.95     1:06.40 (33.45)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodsdon, Jessica N        SR Bentley-NE           1:09.39    1:08.69    9  
                  32.20     1:08.69 (36.49)                                        
  2 Nickerson, Corrina A      FR Keene St.-NE         1:09.15    1:10.43    4  
                  33.14     1:10.43 (37.29)                                        
  3 Exley, Heather K          JR Bentley-NE           1:12.72    1:13.07    3  
                  34.40     1:13.07 (38.67)                                        
  4 Sestak, Madison C         FR Keene St.-NE         1:11.85    1:14.22    2  
                  35.18     1:14.22 (39.04)                                        
  5 Cremin, Sheila A          JR Keene St.-NE         1:16.07    1:18.62    1  
                  37.15     1:18.62 (41.47)                                        
  6 Caher, Erin M             JR Bentley-NE           1:22.01    1:24.25  
                  39.67     1:24.25 (44.58)                                        
  7 Koeber, Alison P          SO Bentley-NE           1:22.13   x1:24.71  
                  40.11     1:24.71 (44.60)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jared R             JR Keene St.-NE           59.18    1:01.41    9  
                  29.77     1:01.41 (31.64)                                        
  2 Black, James V            JR Keene St.-NE         1:00.66    1:03.30    4  
                  29.95     1:03.30 (33.35)                                        
  3 Mulvey-Hudson, Connor L   SO Bentley-NE           1:03.59    1:04.08    3  
                  30.20     1:04.08 (33.88)                                        
  4 Cornelius, Janco          SO Bentley-NE           1:04.55    1:05.05    2  
                  31.05     1:05.05 (34.00)                                        
  5 Tambascio, Tyler A        JR Keene St.-NE         1:01.84    1:05.39    1  
                  31.05     1:05.39 (34.34)                                        
  6 Belanger, Peter B         JR Bentley-NE           1:07.41    1:07.30  
                  31.36     1:07.30 (35.94)                                        
  7 Gilpin, Ryan P            FR Bentley-NE           1:13.39   x1:15.34  
                  35.43     1:15.34 (39.91)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana M            SO Keene St.-NE         2:12.98    2:12.23    9  
                  30.14     1:04.03 (33.89)     1:38.43 (34.40)     2:12.23 (33.80)
  2 Shea, Caity E             SO Keene St.-NE         2:13.41    2:14.51    4  
                  29.98     1:03.62 (33.64)     1:38.47 (34.85)     2:14.51 (36.04)
  3 Hall, Carolyn H           SO Keene St.-NE         2:18.00    2:23.31    3  
                  32.09     1:07.94 (35.85)     1:45.12 (37.18)     2:23.31 (38.19)
  4 Clauss, Melissa H         FR Bentley-NE           2:21.33    2:27.14    2  
                  31.14     1:07.60 (36.46)     1:47.61 (40.01)     2:27.14 (39.53)
  5 Fitzhenry, Emma C         JR Keene St.-NE         2:34.26   x2:36.48  
                  33.44     1:12.64 (39.20)     1:54.08 (41.44)     2:36.48 (42.40)
  6 Giordano, Michelle E      FR Bentley-NE           2:42.08    2:42.81    1  
                  35.57     1:16.53 (40.96)     1:59.77 (43.24)     2:42.81 (43.04)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogg, Cole A              FR Keene St.-NE         1:55.86    1:58.70    9  
                  27.21       57.03 (29.82)     1:27.95 (30.92)     1:58.70 (30.75)
  2 Dunton, Randy S           SO Keene St.-NE         2:07.15    2:05.59    4  
                  27.04       58.47 (31.43)     1:32.24 (33.77)     2:05.59 (33.35)
  3 Tyropolis, Zachary T      FR Keene St.-NE         2:01.76    2:07.21    3  
                  26.92       58.58 (31.66)     1:32.20 (33.62)     2:07.21 (35.01)
  4 Culkin, Mike A            SR Bentley-NE           2:11.28    2:12.40    2  
                  29.27     1:02.80 (33.53)     1:37.41 (34.61)     2:12.40 (34.99)
  5 Langin, Andrew P          SO Bentley-NE           2:22.12    2:23.01    1  
                  31.48     1:07.83 (36.35)     1:44.45 (36.62)     2:23.01 (38.56)
  6 Demeule, Ben W            SR Bentley-NE           2:25.86    2:38.32  
                  32.19     1:12.27 (40.08)     1:54.76 (42.49)     2:38.32 (43.56)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartlett, Alison N        FR Keene St.-NE           24.98      25.30    9  
  2 Drogosz, Monika           SR Bentley-NE             25.94      25.96    4  
  3 Hellstern, Danielle K     SO Bentley-NE             25.98      26.05    3  
  4 Houser, Lexi F            JR Keene St.-NE           25.50      26.14    2  
  5 Laliberte, Brianna L      FR Keene St.-NE           25.38      26.19    1  
  6 Shin, Amy                 JR Bentley-NE             27.18      27.02  
  7 Day, Lindsey A            SO Keene St.-NE           26.49     x27.23  
  8 Simoneau, Kaitlyn R       SO Bentley-NE             27.52     x27.30  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngstrom, Gregory G     FR Keene St.-NE           21.25      21.76    9  
  2 Harris, Austin N          SR Keene St.-NE           21.50      22.02    4  
  3 Bury, Sebastian F         FR Bentley-NE             22.60      22.76    3  
  4 Quinn, Aidan J            FR Keene St.-NE           22.64      22.78    2  
  5 Sylvia, Steven T          JR Bentley-NE             22.64      23.02    1  
  6 Simoneau, Michael E       SR Bentley-NE             23.17      23.37  
  7 Toselli, Nick A           FR Bentley-NE             24.02     x23.39  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Nicola M         FR Bentley-NE            295.11     307.64    9  
  2 Mathews, Abby J           SR Bentley-NE            274.20     283.49    4  
  3 D'Aleo, Shelly E          SR Bentley-NE            265.95     275.32    3  
  4 Wilde, Paige E            SO Bentley-NE            254.40    x266.01  
  5 Gilmore, Kelly A          FR Keene St.-NE          194.65     212.63    2  
  6 Summers, Shannon L        FR Keene St.-NE          181.35     186.90    1  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tuller, Joshua D          JR Keene St.-NE          252.25     266.70    9  
  2 Bridge, Colton W          FR Bentley-NE            260.02     242.92    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellstern, Danielle K     SO Bentley-NE             56.70      56.08    9  
                  27.14       56.08 (28.94)                                        
  2 Houser, Lexi F            JR Keene St.-NE           54.68      56.22    4  
                  27.22       56.22 (29.00)                                        
  3 Bartlett, Alison N        FR Keene St.-NE           55.71      56.31    3  
                  27.35       56.31 (28.96)                                        
  4 Drogosz, Monika           SR Bentley-NE             56.12      56.39    2  
                  27.14       56.39 (29.25)                                        
  5 Edwards, Nadine K         SO Bentley-NE             58.35      57.25    1  
                  27.89       57.25 (29.36)                                        
  6 Goodwin, Lindsey A        FR Bentley-NE             57.24     x57.72  
                  27.80       57.72 (29.92)                                        
  7 Westwater, Alana N        FR Keene St.-NE           56.94      58.17  
                  28.24       58.17 (29.93)                                        
  8 Fitzhenry, Emma C         JR Keene St.-NE         1:00.67   x1:00.10  
                  29.14     1:00.10 (30.96)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngstrom, Gregory G     FR Keene St.-NE           47.24      48.85    9  
                  23.24       48.85 (25.61)                                        
  2 Black, James V            JR Keene St.-NE           46.67      48.91    4  
                  23.22       48.91 (25.69)                                        
  3 Bury, Sebastian F         FR Bentley-NE             49.85      50.84    3  
                  24.48       50.84 (26.36)                                        
  4 Sylvia, Steven T          JR Bentley-NE             51.00      50.91    2  
                  24.74       50.91 (26.17)                                        
  5 Simoneau, Michael E       SR Bentley-NE             50.86      51.66    1  
                  24.80       51.66 (26.86)                                        
  6 Toselli, Nick A           FR Bentley-NE             52.43     x51.69  
                  24.68       51.69 (27.01)                                        
  7 Quinn, Aidan J            FR Keene St.-NE           51.95      51.85  
                  25.55       51.85 (26.30)                                        
  8 Ahlberg, Matthew A        FR Keene St.-NE              NT     x53.81  
                  25.99       53.81 (27.82)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Stephanie L       JR Keene St.-NE         2:11.30    2:15.06    9  
                  32.25     1:06.45 (34.20)     1:41.05 (34.60)     2:15.06 (34.01)
  2 Rutigliano, Nicole R      JR Keene St.-NE         2:14.48    2:15.72    4  
                  32.04     1:06.21 (34.17)     1:41.33 (35.12)     2:15.72 (34.39)
  3 Plamondon, Kelcie R       FR Keene St.-NE         2:16.11    2:20.85    3  
                  33.48     1:08.14 (34.66)     1:45.02 (36.88)     2:20.85 (35.83)
  4 Lewis, Caroline P         JR Bentley-NE           2:18.14    2:21.11    2  
                  32.51     1:07.96 (35.45)     1:44.87 (36.91)     2:21.11 (36.24)
  5 Gallugi, Liv C            FR Keene St.-NE         2:18.32   x2:21.29  
                  33.26     1:08.73 (35.47)     1:44.74 (36.01)     2:21.29 (36.55)
  6 Dooley, Taryn A           SR Bentley-NE           2:21.85    2:23.26    0.5
                  33.65     1:10.11 (36.46)     1:47.01 (36.90)     2:23.26 (36.25)
  6 Leahy, Andrea M           SR Bentley-NE           2:24.36    2:23.26    0.5
                  33.75     1:09.63 (35.88)     1:46.55 (36.92)     2:23.26 (36.71)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogg, Cole A              FR Keene St.-NE              NT    2:00.91    9  
                  29.45       59.82 (30.37)     1:30.49 (30.67)     2:00.91 (30.42)
  2 Enders, Rich T            FR Keene St.-NE         1:56.59    2:01.40    4  
                  28.95     1:00.26 (31.31)     1:31.18 (30.92)     2:01.40 (30.22)
  3 Connolly, Tim P           FR Bentley-NE           2:02.65    2:02.17    3  
                  28.60       59.57 (30.97)     1:31.34 (31.77)     2:02.17 (30.83)
  4 Strothenke, Mark J        FR Keene St.-NE         2:05.36    2:03.31    2  
                  28.57       59.28 (30.71)     1:31.08 (31.80)     2:03.31 (32.23)
  5 Norris, Jimmy F           JR Keene St.-NE         1:59.77   x2:06.19  
                  29.44     1:00.87 (31.43)     1:33.19 (32.32)     2:06.19 (33.00)
  6 Woods, Chris K            JR Bentley-NE           2:14.05    2:13.52    1  
                  31.38     1:04.61 (33.23)     1:38.75 (34.14)     2:13.52 (34.77)
  7 Amoroso, Cam P            SO Bentley-NE           2:19.64    2:22.01  
                  33.84     1:09.45 (35.61)     1:45.63 (36.18)     2:22.01 (36.38)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickerson, Corrina A      FR Keene St.-NE         2:29.58    2:29.37    9  
                  34.91     1:13.17 (38.26)     1:50.71 (37.54)     2:29.37 (38.66)
  2 Hodsdon, Jessica N        SR Bentley-NE           2:34.92    2:32.67    4  
                  34.38     1:13.56 (39.18)     1:52.89 (39.33)     2:32.67 (39.78)
  3 Sestak, Madison C         FR Keene St.-NE         2:34.55    2:34.42    3  
                  35.43     1:14.48 (39.05)     1:54.17 (39.69)     2:34.42 (40.25)
  4 Exley, Heather K          JR Bentley-NE           2:42.74    2:42.51    2  
                  36.90     1:18.46 (41.56)     2:00.90 (42.44)     2:42.51 (41.61)
  5 Cremin, Sheila A          JR Keene St.-NE         2:48.02    2:48.49    1  
                  38.44     1:20.39 (41.95)     2:03.91 (43.52)     2:48.49 (44.58)
  6 Caher, Erin M             JR Bentley-NE           2:54.27    2:58.72  
                  40.78     1:26.65 (45.87)     2:13.40 (46.75)     2:58.72 (45.32)
  7 Koeber, Alison P          SO Bentley-NE           2:56.19   x3:01.15  
                  41.96     1:27.43 (45.47)     2:14.79 (47.36)     3:01.15 (46.36)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jared R             JR Keene St.-NE              NT    2:13.79    9  
                  29.96     1:04.43 (34.47)     1:39.33 (34.90)     2:13.79 (34.46)
  2 Mulvey-Hudson, Connor L   SO Bentley-NE           2:23.33    2:20.07    4  
                  31.40     1:07.30 (35.90)     1:44.23 (36.93)     2:20.07 (35.84)
  3 Dunton, Randy S           SO Keene St.-NE         2:19.59    2:20.53    3  
                  32.16     1:08.14 (35.98)     1:45.14 (37.00)     2:20.53 (35.39)
  4 Tambascio, Tyler A        JR Keene St.-NE         2:14.45    2:21.95    2  
                  32.96     1:09.38 (36.42)     1:46.26 (36.88)     2:21.95 (35.69)
  5 Liulakis, Alex M          FR Bentley-NE           2:29.23    2:30.89    1  
                  34.23     1:12.83 (38.60)     1:52.25 (39.42)     2:30.89 (38.64)
  6 Gilpin, Ryan P            FR Bentley-NE           2:42.55    2:45.67  
                  36.70     1:19.33 (42.63)     2:03.09 (43.76)     2:45.67 (42.58)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trodden, Julie M          SO Keene St.-NE         5:08.98    5:14.54    9  
                  29.06     1:00.44 (31.38)     1:32.14 (31.70)     2:03.91 (31.77)
        2:35.69 (31.78)     3:07.66 (31.97)     3:39.61 (31.95)     4:11.63 (32.02)
        4:43.62 (31.99)     5:14.54 (30.92)                                        
  2 Edwards, Nadine K         SO Bentley-NE           5:24.07    5:23.74    4  
                  30.10     1:02.35 (32.25)     1:35.58 (33.23)     2:08.54 (32.96)
        2:41.19 (32.65)     3:13.96 (32.77)     3:46.67 (32.71)     4:19.17 (32.50)
        4:51.89 (32.72)     5:23.74 (31.85)                                        
  3 French, Jenny J           FR Keene St.-NE         5:13.78    5:31.83    3  
                  29.03     1:01.47 (32.44)     1:35.12 (33.65)     2:09.03 (33.91)
        2:42.88 (33.85)     3:16.84 (33.96)     3:50.21 (33.37)     4:24.07 (33.86)
        4:58.37 (34.30)     5:31.83 (33.46)                                        
  4 Stewart, Becca T          FR Keene St.-NE         5:31.35    5:33.64    2  
                  30.79     1:03.63 (32.84)     1:37.36 (33.73)     2:11.21 (33.85)
        2:44.86 (33.65)     3:18.90 (34.04)     3:53.21 (34.31)     4:27.39 (34.18)
        5:01.53 (34.14)     5:33.64 (32.11)                                        
  5 Culkin, Kelly L           FR Bentley-NE           5:35.43    5:40.55    1  
                  30.93     1:04.19 (33.26)     1:38.33 (34.14)     2:12.75 (34.42)
        2:47.51 (34.76)     3:22.27 (34.76)     3:56.81 (34.54)     4:31.51 (34.70)
        5:06.29 (34.78)     5:40.55 (34.26)                                        
  6 Hall, Carolyn H           SO Keene St.-NE         5:42.93   x5:48.75  
                  31.63     1:06.07 (34.44)     1:40.62 (34.55)     2:15.45 (34.83)
        2:50.39 (34.94)     3:25.87 (35.48)     4:01.59 (35.72)     4:37.61 (36.02)
        5:13.62 (36.01)     5:48.75 (35.13)                                        
  7 Giordano, Michelle E      FR Bentley-NE           5:57.34    5:56.98  
                  33.26     1:08.29 (35.03)     1:44.10 (35.81)     2:20.11 (36.01)
        2:56.45 (36.34)     3:32.99 (36.54)     4:09.66 (36.67)     4:45.94 (36.28)
        5:21.98 (36.04)     5:56.98 (35.00)                                        
  8 Phelps, Rose K            JR Bentley-NE           6:09.07   x6:15.14  
                  32.67     1:08.98 (36.31)     1:46.46 (37.48)     2:24.43 (37.97)
        3:02.98 (38.55)     3:42.49 (39.51)     4:21.27 (38.78)     5:00.14 (38.87)
        5:38.36 (38.22)     6:15.14 (36.78)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahlberg, Matthew A        FR Keene St.-NE         4:54.41    5:03.26    9  
                  27.19       57.43 (30.24)     1:28.46 (31.03)     1:59.69 (31.23)
        2:30.43 (30.74)     3:01.49 (31.06)     3:32.59 (31.10)     4:03.20 (30.61)
        4:33.56 (30.36)     5:03.26 (29.70)                                        
  2 Champagne, Tyler S        SR Bentley-NE           5:05.46    5:05.17    4  
                  27.43       57.67 (30.24)     1:28.80 (31.13)     1:59.98 (31.18)
        2:31.47 (31.49)     3:03.00 (31.53)     3:34.23 (31.23)     4:05.43 (31.20)
        4:35.94 (30.51)     5:05.17 (29.23)                                        
  3 Karl, Owen M              FR Bentley-NE           5:09.47    5:06.50    3  
                  27.67       57.51 (29.84)     1:27.81 (30.30)     1:58.32 (30.51)
        2:29.09 (30.77)     3:00.27 (31.18)     3:31.76 (31.49)     4:03.76 (32.00)
        4:35.99 (32.23)     5:06.50 (30.51)                                        
  4 Enders, Rich T            FR Keene St.-NE              NT    5:06.84    2  
                  27.04       57.31 (30.27)     1:28.00 (30.69)     1:59.39 (31.39)
        2:31.44 (32.05)     3:03.56 (32.12)     3:33.58 (30.02)     4:04.77 (31.19)
        4:35.95 (31.18)     5:06.84 (30.89)                                        
  5 Mason, Luke               SO Bentley-NE           5:12.43    5:18.92    1  
                  27.95       59.27 (31.32)     1:31.90 (32.63)     2:04.74 (32.84)
        2:37.75 (33.01)     3:10.48 (32.73)     3:42.80 (32.32)     4:15.51 (32.71)
        4:47.80 (32.29)     5:18.92 (31.12)                                        
  6 Collis, Jimmy D           FR Keene St.-NE         5:16.20    5:21.17  
                  28.37     1:00.15 (31.78)     1:32.06 (31.91)     2:04.84 (32.78)
        2:38.10 (33.26)     3:11.07 (32.97)     3:44.24 (33.17)     4:17.41 (33.17)
        4:50.41 (33.00)     5:21.17 (30.76)                                        
  7 Culkin, Mike A            SR Bentley-NE           5:28.91   x5:21.24  
                  28.40       59.82 (31.42)     1:31.92 (32.10)     2:04.68 (32.76)
        2:38.17 (33.49)     3:11.63 (33.46)     3:44.97 (33.34)     4:18.48 (33.51)
        4:51.31 (32.83)     5:21.24 (29.93)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana M            SO Keene St.-NE              NT    1:01.27    9  
                  28.99     1:01.27 (32.28)                                        
  2 Shea, Caity E             SO Keene St.-NE         1:00.28    1:01.94    4  
                  29.16     1:01.94 (32.78)                                        
  3 Dasilva, Taylor A         SO Keene St.-NE              NT    1:03.82    3  
                  29.59     1:03.82 (34.23)                                        
  4 Goodwin, Lindsey A        FR Bentley-NE           1:03.44    1:04.55    2  
                  30.05     1:04.55 (34.50)                                        
  5 Clauss, Melissa H         FR Bentley-NE           1:02.45    1:04.81    1  
                  29.63     1:04.81 (35.18)                                        
  6 Gallugi, Liv C            FR Keene St.-NE              NT   x1:05.63  
                  30.45     1:05.63 (35.18)                                        
  7 Shin, Amy                 JR Bentley-NE                NT    1:09.75  
                  32.06     1:09.75 (37.69)                                        
  8 Mazza, Kelly A            SR Bentley-NE                NT   x1:09.90  
                  31.79     1:09.90 (38.11)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyropolis, Zachary T      FR Keene St.-NE           54.89      55.24    9  
                  25.51       55.24 (29.73)                                        
  2 Ledwith, Drew R           JR Keene St.-NE           53.01      55.37    4  
                  26.98       55.37 (28.39)                                        
  3 Krentsa, Drew T           FR Keene St.-NE              NT      56.53    3  
                  26.04       56.53 (30.49)                                        
  4 Belanger, Peter B         JR Bentley-NE             59.22      57.18    2  
                  26.23       57.18 (30.95)                                        
  5 Demeule, Ben W            SR Bentley-NE             57.86      59.26    1  
                  27.13       59.26 (32.13)                                        
  6 Hausmann, Matthew         FR Keene St.-NE           58.62     x59.64  
                  27.47       59.64 (32.17)                                        
  7 Langin, Andrew P          SO Bentley-NE           1:00.01    1:00.16  
                  28.01     1:00.16 (32.15)                                        
  8 Simoneau, Michael E       SR Bentley-NE           1:00.65   x1:00.56  
                  28.10     1:00.56 (32.46)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Nicola M         FR Bentley-NE            294.10     305.55    9  
  2 Wilde, Paige E            SO Bentley-NE            242.24     258.59    4  
  3 Mathews, Abby J           SR Bentley-NE            246.40     257.77    3  
  4 D'Aleo, Shelly E          SR Bentley-NE            224.65    x249.52  
  5 Gilmore, Kelly A          FR Keene St.-NE          206.64     199.95    2  
  6 Summers, Shannon L        FR Keene St.-NE          185.95     183.74    1  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridge, Colton W          FR Bentley-NE            236.47     269.24    9  
 -- Tuller, Joshua D          JR Keene St.-NE          266.00    X302.02  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodsdon, Jessica N        SR Bentley-NE           2:18.29    2:19.40    9  
                  29.04     1:06.22 (37.18)     1:45.27 (39.05)     2:19.40 (34.13)
  2 Lewis, Caroline P         JR Bentley-NE           2:22.80    2:25.66    4  
                  32.45     1:09.76 (37.31)     1:52.69 (42.93)     2:25.66 (32.97)
  3 Dooley, Taryn A           SR Bentley-NE           2:23.31    2:28.60    3  
                  32.54     1:09.66 (37.12)     1:54.39 (44.73)     2:28.60 (34.21)
  4 Exley, Heather K          JR Bentley-NE           2:28.76   x2:29.26  
                  33.16     1:12.40 (39.24)     1:54.76 (42.36)     2:29.26 (34.50)
 -- Sestak, Madison C         FR Keene St.-NE         2:22.66   X2:22.27  
                  30.41     1:09.34 (38.93)     1:49.25 (39.91)     2:22.27 (33.02)
 -- Day, Lindsey A            SO Keene St.-NE         2:18.16   X2:22.36  
                  30.92     1:07.75 (36.83)     1:49.73 (41.98)     2:22.36 (32.63)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulvey-Hudson, Connor L   SO Bentley-NE           2:09.10    2:08.49    9  
                  27.22     1:00.65 (33.43)     1:37.59 (36.94)     2:08.49 (30.90)
  2 Belanger, Peter B         JR Bentley-NE           2:07.45    2:13.13    4  
                  27.87     1:03.33 (35.46)     1:41.30 (37.97)     2:13.13 (31.83)
  3 Connolly, Tim P           FR Bentley-NE           2:11.55    2:13.44    3  
                  28.56     1:01.67 (33.11)     1:42.83 (41.16)     2:13.44 (30.61)
  4 Woods, Chris K            JR Bentley-NE           2:16.74   x2:27.45  
                  28.96     1:03.10 (34.14)     1:45.43 (42.33)     2:27.45 (42.02)
 -- Dunton, Randy S           SO Keene St.-NE         2:01.82   X2:03.74  
                  26.84       58.40 (31.56)     1:34.60 (36.20)     2:03.74 (29.14)
 -- Resman, Shahar            FR Keene St.-NE              NT   X2:06.71  
                  27.21     1:00.37 (33.16)     1:37.49 (37.12)     2:06.71 (29.22)
 -- Tambascio, Tyler A        JR Keene St.-NE         2:08.98   X2:12.20  
                  27.56     1:02.68 (35.12)     1:40.60 (37.92)     2:12.20 (31.60)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        3:48.41    3:50.51   11  
     1) Hellstern, Danielle K SO        2) Edwards, Nadine K SO           
     3) Goodwin, Lindsey A FR           4) Drogosz, Monika SR             
                  27.44       57.11 (57.11)     1:24.09 (26.98)     1:54.27 (57.16)
        2:22.69 (28.42)   2:54.65 (1:00.38)     3:20.87 (26.22)     3:50.51 (55.86)
  2 Bentley University-NE  'B'                        4:04.12    4:00.42    4  
     1) Clauss, Melissa H FR            2) Culkin, Kelly L FR             
     3) Mazza, Kelly A SR               4) Simoneau, Kaitlyn R SO         
                  29.34   1:02.89 (1:02.89)     1:31.36 (28.47)     2:02.15 (59.26)
        2:30.80 (28.65)   3:02.34 (1:00.19)     3:29.64 (27.30)     4:00.42 (58.08)
  3 Bentley University-NE  'C'                             NT   x4:27.10  
     1) Devoe, Ally T JR                2) Koeber, Alison P SO            
     3) Caher, Erin M JR                4) Giordano, Michelle E FR        
                  30.95   1:05.51 (1:05.51)     1:37.02 (31.51)   2:11.06 (1:05.55)
        2:43.50 (32.44)   3:20.87 (1:09.81)     3:52.63 (31.76)   4:27.10 (1:06.23)
 -- Keene State-NE  'A'                               3:37.74   X3:45.21  
     1) Laliberte, Brianna L FR         2) Shea, Caity E SO               
     3) Pimer, Diana M SO               4) Murray, Stephanie L JR         
                  27.52       56.87 (56.87)     1:23.43 (26.56)     1:52.29 (55.42)
        2:19.41 (27.12)     2:49.55 (57.26)     3:16.06 (26.51)     3:45.21 (55.66)
 -- Keene State-NE  'B'                                    NT   X3:50.51  
     1) Westwater, Alana N FR           2) Bartlett, Alison N FR          
     3) Dasilva, Taylor A SO            4) Trodden, Julie M SO            
                  28.35       59.62 (59.62)     1:27.14 (27.52)     1:57.57 (57.95)
        2:25.45 (27.88)     2:54.90 (57.33)     3:21.69 (26.79)     3:50.51 (55.61)
 -- Keene State-NE  'C'                                    NT   X4:00.52  
     1) Plamondon, Kelcie R FR          2) Gallugi, Liv C FR              
     3) French, Jenny J FR              4) Hall, Carolyn H SO             
                  29.12   1:00.98 (1:00.98)     1:28.96 (27.98)     2:00.38 (59.40)
        2:27.82 (27.44)     2:59.48 (59.10)     3:28.62 (29.14)   4:00.52 (1:01.04)
 -- Keene State-NE  'D'                                    NT   X4:00.71  
     1) Cremin, Sheila A JR             2) Fitzhenry, Emma C JR           
     3) Stewart, Becca T FR             4) Nickerson, Corrina A FR        
                  30.29   1:02.71 (1:02.71)     1:31.53 (28.82)   2:03.23 (1:00.52)
        2:30.74 (27.51)     3:02.02 (58.79)     3:29.84 (27.82)     4:00.71 (58.69)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        3:23.46    3:26.00   11  
     1) Bury, Sebastian F FR            2) Champagne, Tyler S SR          
     3) Simoneau, Michael E SR          4) Sylvia, Steven T JR            
                  24.28       50.73 (50.73)     1:14.31 (23.58)     1:40.95 (50.22)
        2:04.90 (23.95)   3:26.00 (1:45.05)                                        
  2 Bentley University-NE  'B'                        3:30.13    3:28.38    4  
     1) Toselli, Nick A FR              2) Diefenbach, Kevin D FR         
     3) Liulakis, Alex M FR             4) Mason, Luke SO                 
                  24.52       51.31 (51.31)     1:15.96 (24.65)     1:44.08 (52.77)
        2:08.83 (24.75)     2:36.63 (52.55)     3:00.95 (24.32)     3:28.38 (51.75)
  3 Bentley University-NE  'C'                        3:37.36   x3:39.78  
     1) Demeule, Ben W SR               2) Culkin, Mike A SR              
     3) Karl, Owen M FR                 4) Amoroso, Cam P SO              
                  25.17       53.64 (53.64)     1:19.40 (25.76)     1:48.05 (54.41)
        2:13.66 (25.61)     2:42.01 (53.96)     3:09.04 (27.03)     3:39.78 (57.77)
  4 Bentley University-NE  'D'                        3:51.37   x3:53.20  
     1) Shanahan, Ryan T SO             2) Movsesian, Eric FR             
     3) Grady, Kyle T SO                4) Fellingham, Peter J SO         
                  26.14       57.70 (57.70)     1:24.55 (26.85)     1:55.49 (57.79)
        2:22.93 (27.44)     2:53.91 (58.42)     3:21.87 (27.96)     3:53.20 (59.29)
 -- Keene State-NE  'A'                               3:05.55   X3:11.91  
     1) Hyde, Jared R JR                2) Ledwith, Drew R JR             
     3) Harris, Austin N SR             4) Black, James V JR              
                  23.34       48.13 (48.13)     1:10.87 (22.74)     1:35.81 (47.68)
        1:58.82 (23.01)     2:23.98 (48.17)     2:46.54 (22.56)     3:11.91 (47.93)
 -- Keene State-NE  'B'                                    NT   X3:21.20  
     1) Hogg, Cole A FR                 2) Krentsa, Drew T FR             
     3) Quinn, Aidan J FR               4) Youngstrom, Gregory G FR       
                  24.55       50.33 (50.33)     1:13.78 (23.45)     1:40.32 (49.99)
        2:04.81 (24.49)     2:31.94 (51.62)     2:54.86 (22.92)     3:21.20 (49.26)
 -- Keene State-NE  'C'                                    NT   X3:36.57  
     1) Strothenke, Mark J FR           2) Collis, Jimmy D FR             
     3) Hausmann, Matthew FR            4) Tyropolis, Zachary T FR        
                  24.90       52.18 (52.18)     1:18.72 (26.54)     1:48.41 (56.23)
        2:14.18 (25.77)     2:42.71 (54.30)     3:07.49 (24.78)     3:36.57 (53.86)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 32                    
 
  1. Keene State                         337   2. Bentley University                  233
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Keene State                         155   2. Bentley University                  139